Amaçlar

Bu modülün amacı, bir faaliyeti, başka bir ülkede bulunan bir şirketi, ticaret faaliyetlerini planlamaya yönelik eğitim merkezlerini, yani barındırma ülkesini, tutumlarını ve becerilerini, içinde bulunduğu bağlamı ve içeriği referans pazarı, mevcut olanakları işletecektir. Bu modülde detaylı olarak, stratejik planlama, pazar analizi yetenekleri, rekabet derecesi, yönetim konuları ve ele alınacak düzenleyici konular konularını geliştireceğiz. Bunların hepsi iş fikrinden ve formelleştirmeden, planlamadan, bir iş planının geliştirilmesinden ve potansiyel finansmandan yola çıkılarak başlar.

 

içerik

 Modülün amaçlarını aşağıdaki ana üniteler vasıtasıyla geliştireceğiz:

1.

Girişimci ruhunun ve becerilerinin tanınması - siz girişimci misiniz? Girişimci ruhun var mı? Girişimci olmak için hangi becerileri kaçırıyorsunuz?

- Test edilerek içerik geliştirme (1 ders)

2.

Girişimcilik türleri - yerel düzeyde tanınan belli başlı şirketlerin listesi, sınırlı bir şirketin, sosyal şirketin, bir kooperatifin vb. Çeşitliliği ve işlevleri (1 ders)

3.

Bir işletmenin açılması, birçok doyumu olan zorlu bir süreç olmakla birlikte, başlangıç öncesi Girişimcilik'te fırsatları, ön koşulları, motivasyonu (1 ders) tanımlamak için gerekli olan bir çok zorunluluktur.

4.

İş fikri oluşturma - fikri nasıl geliştireceğinize ilişkin bazı ipuçları ve fikriniz beklentinizi eşleştiriyor veya yeteneklerini takiben daha iyi (1 ders)

5.

Pazar Araştırması - Bir iş planını ayrıntılı bir şekilde geliştirmeden önce, ilk adım üzerinde çalışmak istediğiniz pazarı kontrol etmektir, geliştirdiğiniz fikrine hazırdır, başka bir bölgeye veya ülkeye gitmek için herhangi bir satış olanağı veya daha iyisi var mı? ? Veya, iş fikriniz için pazar hazır mı? (1 ders)

6.

Bir iş planı yazılması - ana konular iyi bir iş planı geliştirmeyi düşünmek. Tanım, ürünler / hizmetler, pazarlama, ekip ihtiyacı, finansal plan (4 ders)

7.

Pazarlama - ana rakip şirketlerin analizi ve tanımlanması, pazarlarda yenilik ve kalkınma stratejileri, iletişim, yenilik ve araştırmaya devam edilmesi, fiyatlama (2 ders)

8. Bir işyeri açma işlemine ilişkin resmi prosedür - kayıt, vergi dairesi, bankalar (1 ders)
9. Mali idare - Kanun ve yönetmelikler - yerel ana kurallar, vergiler, defter tutma, sektörle ilgili daha fazla bilgi için yönlendirme (1 ders)
10.  Başlangıç finansmanı ve desteği - nereye gitmek, kimin kime soracak, danışmanlık ve danışmanlık (1 ders)
11.  İşletmenizi korumak için ipuçları - işinizi korumak için dikkate alınması gereken ana kurallar ve tavsiyeler (1 ders)
12.  İşletmeler için Google ÇeviriÇevirmen Araç SetiWeb Sitesi Çevirmeni
13. Sürdürülebilirlik, ticari uygulamalar için taahhüt - sürdürülebilir tedarik, hareketlilik vb. (1 ders)

 

Methodologi

Yüz yüze
• Kendi kendine çalışma - proje platformu - ilgili materyale bağlantılar ve uygulanmış, testler, iş planı geliştirme çalışmaları - iyi iş planları örnekleri
• Öğretmenlerin girişimcilik derslerine katılmak
• yerel düzeyde ilgili bürolara başvurmak: ör. ticaret odası, bölgesel organlar, yerel topluluklar, özel vergi daireleri, özel danışma büroları
• rol yapma oyunu
• video öğretici
• Aktif bir işi nasıl sürdürüleceği ile ilgili videoları tüpler

 

Evaluation form